SIFIR ATIK PROJESİ
 
  Sıfır Atık; israfın önlenmesi, oluşan atığın azaltılması, atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan bir hedeftir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi” 26.09.2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde tanıtılmasının ardından tüm Türkiye'de uygulanmasının temeli atılmıştır. Uygulamaya geçen proje ile ilgili Eskişehir Valiliği tarafından Sıfır Atık Projesi tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. 
   Sıfır Atık Projesi ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde; atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedeflenen projenin tanıtım toplantısı 06.03.2018 günü Kaymakamlığımız Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. İlçemizde her kurumdan bir asil ve bir yedek personel belirlenerek Sıfır Atık Projesi hayata geçirilmiştir.
  Toplantıda,  İsrafın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağın ayrı toplanması ve geri kazanımın sağlanması amacıyla başlatılan proje kapsamında ilçemizde yürütülecek çalışmalar ele alınarak değerlendirildi.
   Daha sonra Kaymakamlığımızca yapılacak olan çalışmalar kamuoyuyla paylaşılacaktır. 
 
İSAY2 Galeri