SAYIN VALİMİZ ÖZDEMİR ÇAKACAK' TAN İLÇEMİZE ZİYARET 
 
      Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK, İlçemize ziyarette bulundu. İlk olarak Sarıcakaya Kaymakamlığını ziyaret eden Sayın Valimiz, Kaymakamlık önünde Kaymakamımız Sayın Recep AYDIN, Belediye Başkanı Faruk GÜLER ve ilçe daire amirleri tarafından karşılandı.
 
        Daha sonra Kaymakamlık Makamına geçen Sayın Valimiz, Kaymakamımız Recep AYDIN’dan ilçe hakkında bilgi aldı. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk GÜLER’ i makamında ziyaret eden Sayın Valimiz, belediye tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
 
        Daha sonra esnaf ziyareti yaparak vatandaşlarla sohbet eden Sayın Valimiz, ardından Eskişehir Valiliği tarafından organize edilen “Vatandaşla Buluşma Muhtarlar Toplantısı”na katıldı. Sayın Valimiz Özdemir ÇAKACAK’ ın başkanlık ettiği toplantıya; Vali Yardımcısı İsmail SOYKAN, Kaymakamımız Sayın Recep AYDIN, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir ADAR,Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk GÜLER, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uysal AĞAOĞLU, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Salih SÖĞÜT, İlçe kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.
 
       Sarıcakaya Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıda konuşan Sayın Valimiz, Valiliğin ve Kaymakamlıkların ayda en az bir kez muhtarlar toplantısı düzenlediğini ve alınan taleplerin ilgili kurumlara iletilerek hukuk çerçevesinde mutlaka cevaplandığını söyledi.
 
      Geçmişi çok eskilere dayanan muhtarlık müessesesinin çok önemli bir görev olduğuna dikkat çeken Sayın Valimiz,  “Sizlerin mesai mefhumuna bağlı olmaksızın durup dinlenmeden görevinizin başında olduğunuzu biliyoruz. Vatandaşlarımızın sizlere ilettikleri sorunlar son derece kıymetlidir, değerlidir. Vatandaşlarımızın beklentilerini seri bir şekilde ilgili kurum ve kuruluşlarımızın bilgisine sunuyor ve çözüm sürecini de hızlandırmaya vesile oluyorsunuz. Bu yüzden bizler devlet olarak, kamu kurumları olarak muhtarlarımıza elimizden gelen en büyük yardımı yapmaya çalışıyoruz. Bizlerde, sizlerden gelen istek ve taleplerin kısa, orta ve uzun vadede çözümü noktasında gereken hassasiyeti gösteriyoruz.” dedi.
 
        Toplantı, talep ve isteklerin iletilmesiyle sona erdi.
 
       Toplantının ardından Sarıcakaya Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden Sayın Valimiz, öğrencilerden bol bol kitap okumalarını istedi. Kendi öğrencilik yıllarından da anılarını paylaşan Sayın Vali Özdemir ÇAKACAK, “Türkiye’nin geleceğini sizler belirleyeceksiniz. Ne kadar çok çalışırsanız, ülkemiz o kadar çok kalkınır, o kadar çok gelişir.” diye konuştu. Sınıfları ziyaretinden sonra Sayın Valimiz okulun öğretmenleriyle sohbet etti.
 
        Sarıcakaya İlçe ziyaretinin ardından Sayın Valimiz , Mihalgazi İlçesi’ni ziyaret etti. 
 
 
İSAY2 Galeri