KAYMAKAMIMIZIN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
 
          Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan, Özgür ve bağımsız varlığımız ile milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan,   Türk Milleti’nin, büyük Atatürk’ün deyimiyle, en büyük eseri olan ve milletimizin şeref abidesi Cumhuriyetimizin 94. yılını kutlamanın onur ve gururunu yaşamaktayız.Cumhuriyetimizin bugün Ulu Önder Atatürk’ün açtığı yolda çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak için olumlu atılımlar yaptığını ve gelinen noktada örnek bir ulus olduğumuzu büyük bir onur ve gururla görmekteyiz. 
        Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur. Bu itibarla, Cumhuriyetin ilanı milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Bu bağlamda Yüce Türk Milleti,  bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak,  kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacaktır.
         Cumhuriyetimizin 94. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok ehemmiyet vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü , silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyorum.
 
                                                                                                                                                         Recep AYDIN
                                                                                                                                                           Kaymakam