KAYMAKAMIMIZDAN KURBAN BAYRAMI MESAJI
 
   Bayramlar, dini ve milli inançlarımızı, örf ve âdetlerimizle süsleyip, geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek geleceğe taşıdığımız, hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği yüzyıllar boyu özenle örülmüş değerlerimizin yaşatılması ve kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan sevgi günleridir.
     Sevinçte ve üzüntüde tek vücut olduğumuz bu günlerde, milletimizin birlik ve beraberliği uğrunda eşsiz fedakârlıklarda bulunan aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin ve gazilerimizin yalnız bırakılmamasını temenni ediyorum. Sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularının en üst seviyede yaşandığı Kurban Bayramına kavuşmanın sevincini yaşamaktayız.
 
   Bu duygu ve düşüncelerle karşılıklı olarak insani ilişkilerin yoğunluk kazanarak, dostlukların ve arkadaşlıkların güçlendirildiği Kurban Bayramı günlerinin, güzel ülkemizin huzur, güven ve mutluluğuna; karşılıklı dayanışma, yardımlaşma ve hoşgörü fikrinin daha da güçlendirilmesine, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasına; içimizdeki dostluk, kardeşlik, barış, birlik ve beraberlik duygularının sevgiyle sonsuza dek yeşertilmesine ve yaşatılmasına; tüm insanlık için barış ve huzur getirmesine vesile olmasını dilerim.
  Ayrıca Kurban Bayramının İlçemize, Milletimize ve tüm İslam alemine sağlık, mutluluk, huzur ve esenlikler getirmesini temenni ederim.