GÖLETE 5 BİN YAVRU SAZAN BIRAKILDI
 
     İlçemizde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan su kaynaklarının balıklandırılması projesi kapsamında Beyyayla göletine 5.000 adet yavru sazan balığı bırakıldı.
   Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan “Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi” kapsamında Kaymakamımız Sayın Recep AYDIN, İlçe Jandarma Komutanı Şakir KİPER ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Göksel ATEŞ sazan balığı yavrularını gölete bıraktı.
     Ülkemizin  ekonomik ve tabii türleri arasında yer alan, vatandaşımız için kaliteli bir protein, balıkçımız için önemli bir gelir kaynağı, hem sportif hem de ticari balıkçıların gözdesi olan bu balıkları bugün itibariyle yaşam alanları ile buluşturuldu. Beyyayla göleti amatör ve sportif balıkçılar için önemli bir potansiyel oluşturmaktadır. Balıkçılığımızın sürdürülebilir olması kurallara bağlı avcılık ile mümkündür. Tüm balık türleri stoklarının gelecek nesillere aktarılabilmesi için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulması ve en az bir kez üremelerine imkân tanınması sürdürülebilir balıkçılık yönetimi açısından büyük önem arz etmektedir. Sürdürülebilir balıkçılık ve stokların dengesi için bilinçli avcılığın yanı sıra balıklandırma çalışmaları da son derece önemli bir yer tutmaktadır. Yürütülen farklı türlerden yavru balık elde etme çalışmaları çerçevesinde, gelecek yıllarda yeni balık türlerini de deniz ve iç sulara bırakarak, vatandaşlarımızın sağlıklı ve kaliteli proteine ulaşmasına katkı sağlamaya devam edilecektir. Yapılan bu çalışmaların İlçemiz balık popülasyonuna da katkı sağlayacaktır.
 
İSAY2 Galeri