GENÇ ÇİFTÇİ PROJESİ BAŞVURULARI SONUÇLANDI
 
 
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu sene Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/10) 31 Mart 2017 Tarihinde Resmi Gazete yayınlanmış olup, Genç çiftçilerimizin gerekli belgelerle birlikte İlçe Müdürlüklerimize başvuruları 5 Mayıs 2017 Cuma günü sona ermiştir.
Bu destekleme kapsamında İlçemizde toplam 95 adet sistem üzerinden başvuru yapılıp bu başvuru sahiplerinden de 79 tanesi İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze evraklarını tamamlayıp dosya teslim etmişlerdir. 2017 Eskişehir İli genelinde 79 adet başvuru sayısı ile  İlçemiz 14 İlçe arasında 3. sırada yer almıştır.
Bu başvuru sayısına istinaden İlimize ayrılan ödenek doğrultusunda yapılan değerlendirme sonucunda İlimiz geneline ayrılan 148 genç çiftçi projesinden İlçemiz 14 adet proje için hibe almaya hak kazanmıştır. Bu kazanılan proje sayısı bakımından da İl genelinde İlçemiz 3. Sırada yer almıştır. Bu proje kapsamında hibe almaya hak kazanan üreticilerimize Bakanlık tarafından 30.000 tl hibe ödemesi yapılacaktır.
       İlçemizde hak kazanan 14 projenin dağılımı ise; 8 adet Örtüaltı tesisi, 3 adet Büyükbaş ( Sığırcılık ) ve 3 adet de İpekböcekçiliği konularını kapsamaktadır.